Nabídka služeb

Autoškola

Střední škola Strážnice nabízí pro žáky školy možnost získat řidičské oprávnění těchto skupin:
A2 – do skupiny A2 jsou zařazeny motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.
B – do skupiny B jsou zařazena motorová vozidla, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg
T – do skupiny T jsou zařazeny traktory a pracovní stroje samojízdné, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo.“.

Délka kurzu: jedno pololetí (první nebo druhé). Žáci budou zařazeni do skupin podle doby, kdy dovrší věk 18 let, a podle toho, jaký druh výcviku (skupina ŘP) budou konat.

Pro širokou veřejnost nabízíme

Školení řidičů – referentů, kteří řídí vozidlo v pracovněprávním vztahu dle zákoníku práce a nepodléhají zákonu o školení profesní způsobilosti řidiče.
Školení řidičů pro účely profesní způsobilosti řidičů
Školení řidičů se řídí zákonem číslo 247/2000 sb. ve znění zákona 374/2007 sb. Školení je povinen se účastnit řidič, který:
• řídí motorové vozidlo zařazené do skupiny C, C+E, D, D+E nebo vlastní řidičské oprávnění uznávané jako rovnocenné, a zároveň
• je občanem členského státu EU a má trvalý pobyt na území České republiky, nebo
• je občanem členského státu EU a má přechodný pobyt na území České republiky trvající alespoň 185 dní v kalendářním roce, nebo
• je občanem jiného než členského státu EU a vykonává závislou činnost pro zaměstnavatele usazeného na území České republiky nebo na jejím území podniká.

Pravidelné školení řidičů se provádí v rozsahu 35 hodin v průběhu pěti let (7 hodin ročně) a podmínkou pro přihlášení je vlastnictví platného profesního průkazu pro skupinu C, C+E nebo D, D+E.

Učební osnova výuky dle vyhlášky č. 167/2002 Sb.:
• Teorie pokročilého racionálního řízení a zásad bezpečné a defenzivní jízdy,
• Uplatnění vnitrostátních a mezinárodních právních předpisů vztahujících se k silniční dopravě,
• Bezpečnost provozu a ekologický provoz vozidla,
• Poskytování služeb a logistiky,
• Hospodářské prostředí a organizace dopravního trhu,
• Sociálně-právní prostředí v silniční dopravě,
• Zdravotní rizika a jejich předcházení v provozu na pozemních komunikacích.


Vzdělávací kurzy

Pro veřejnost nabízíme zajištění kurzů z oblasti CAD a CAM systémů, oděvních počítačových aplikací z konstrukčních a technologických systémů, výtvarné a grafické kurzy, výuku šití a aranžování. Vzdělávání probíhá v prostorách školy pod vedením odborných pedagogů.

Kurzy šití

12 hodin individuální a profesionální přípravy na základy šití s využitím kvalitních šicích strojů a žehlící techniky
První lekce proběhne dne 31. 1. 2017 od 17 – 19h v ateliérech Střední školy Strážnice, Úprkova 1733
Sebou přineste nůžky, špendlíky, krejčovskou křídu, pravítko, materiál na tašku, potah polštáře, kosmetickou taštičku nebo sukni (popřípadě současně na všechny výrobky, které po osobní domluvě s lektorkou můžete postupně hotovit)
Na první lekci se dozvíte všechny podrobné informace k průběhu kurzu
Cena kurzu činí 2000 Kč


Pronájem nebytových prostor
Pro širokou veřejnost nebo jako součást vašich společenských akcí nabízíme v areálu naší školy možnost pronájmu prostor k podnikání (kanceláře), tělocvičnu, venkovní hřiště. K dispozici je zapůjčení dataprojektoru, promítacího plátna, wi-fi připojení atd. Součástí služeb je možnost ubytování hotelového typu v přilehlém domově mládeže.


Ubytování

Pro návštěvníky Strážnice a přilehlého okolí nabízíme možnost ubytování v nově zrekonstruovaném domově mládeže. Ubytovat se můžete v jedno až třílůžkových pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením, připojením na wi-fi a s možností objednání snídaně.

Bc. Jarmila Karvánková
Tel.: +420 518 395 418
Mobil: +420 605 441 046, 725 505 009
mail: karvankova.jarmila@stredniskolastraznice.cz
ubytovani@stredniskolastraznice.cz


Společenské akce

Přímo v prostorách školy, v jídelně (max. kapacita 90 míst) nebo vinném sklípku (max. kapacita 40 míst), vám zprostředkujeme pořádání rodinných oslav, svatebních hostin, firemních večírků, absolventských setkání apod. Součástí nabídky je pohostinská činnost – raut, catering, aranžování prostor v požadovaném stylu, příprava slavnostní tabule, hudební projekce, fotografování apod. K dispozici je zapůjčení dataprojektoru, promítacího plátna, wi-fi připojení atd. Součástí služeb je možnost ubytování hotelového typu v přilehlém domově mládeže.

Bc. Miroslava Martykánová
tel: 518 395 433
e-mail:martykanova.miroslava@stredniskolastraznice.cz

Kuchyně tel: 518 395 432


Kulturní program

Pro společenské a veřejné akce (firemní večírky, plesy, oslavy) nabízíme jako součást kulturního a doplňujícího programu atraktivní módní přehlídky. Obsahem těchto módních show je předvedení klasických i avantgardních kolekcí z modelové tvorby našich žáků, které originálním a zajímavým způsobem zpestří vaše společenské akce.


Aranžerská tvorba

Profesionální tým aranžérů vám zajistí výzdobu na společenské a kulturní akce, úpravu slavnostní tabule, aranžování výkladní skříně, interiérovou a exteriérovou úpravu firemních prostor, prodejen, nabídne výrobu dekorací, poutačů a netradiční balení veškerých druhů zboží, košů, lahví a podobně.


Grafická tvorba

Propagační tým naší školy nabízí zpracování celého nebo částečného vizuálu firem, organizací – grafické návrhy dle zadání, návrhy a zpracování logotypů, vizitek, plakátů, design interiérů, interiérových doplňků, design výrobků, obalů apod.


Oděvní tvorba

Tým oděvních specialistů a módních návrhářů naší školy nabízí zpracování a realizaci návrhů oděvů, kostýmů, zakázkové šití, úpravy a opravy oděvů, návrhy a výrobu oděvních doplňků, hraček, strojovou výšivku (na prostírání, ubrusy, polštáře, oděvy atd.). Z našeho skladů modelů lze zapůjčit kostýmy, netradiční oděvy pro danou příležitost, nebo jednoduché šaty pro polonézu. Dále poskytujeme poradenství a konzultaci v oblasti stylingu – seznámení se současnými módními trendy a jejich zákonitostmi, vytvoření outfitu na danou příležitost a pro různý typ postavy.