Jak jsme se stali mistry ČR

Naše cesta za mistry ČR začala časně ráno ve středu 27. dubna snídaní, na níž nechyběl dort, pizza šneci, kakao, bublanina, toasty a spoustu dalšího jídla. Byli jsme prostě perfektně připraveni. Už po cestě do Pardubic jsme měli hodně zážitků, na které mnozí vzpomínají ještě dnes.  Dobrá nálada nám nevyprchala ani po příjezdu na místo konání Středoškolského mistrovství České republiky na Střední průmyslové škole chemické Pardubice. Po příjezdu jsme se seznámili s jednotným materiálem. Oproti našim soutěžím se zde soutěžilo s jinou „mašinou“ a nástřikovými terči.

Soutěž začala slavnostním nástupem, na němž zazněla i česká hymna. Teprve poté jsme začali plnit disciplínu požární útok se startovním číslem 7. Složení našeho týmu bylo: Petr Buchta, František Javornický, Petr Elšík, Ondřej Machala, Miroslav Ševčík, Martin Šubrt a Tomáš Hovězák. Před prvním pokusem o nás komentátor přečetl pár řádků, které jsme si měli připravit předem. To, že nám to náš vedoucí trochu upravil, jsme nevěděli, ale krásně nás to vystihovalo, potěšilo a motivovalo.

Kousek si zde můžete přečíst: „Nazdar všecí! Teda hlavně nazdárek všem krásným holkám, které nám hodlají fandit. Jsme banda ze Střední školy Strážnice z jižní Moravy. To je tam, kde jsou vinné sklípky všude, kam oko dohlédne. Naše škola vznikla v roce 2012 spojením dvou různých škol. Letos jsme poskládali tým mužů, který může reprezentovat naši školu a naše technické obory. Po dlouhé a náročné cestě, která nám začala ve 3:30 ráno, jsme přece jenom dorazili s dobrou náladou a odhodláním v našich moravských žilách. I když naše cesta sem byla trnitá, tak jsme se snažili trénovat, co to dá, abysme vám ukázali, že Moraváci umí! Nebo se aspoň pokusíme. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás celou dobu podporovali. No a taky nesmíme zapomenout na naši modelku v tretrách, která jako svačinářka obstála na výbornou!“

Po prvním pokusu jsme zaběhli čas 36,92 s. Už po tomto výkonu měla většina soupeřů poznámky, že už to lepší být nemůže. No, to jsme ještě nevěděli, jak soutěž bude pokračovat dál. Náš čas postupně některé týmy překonaly a my šli do druhého pokusu ještě s větším odhodláním jejich časy pokořit. Nastal čas druhého pokusu a my jsme se šli chystat s velkou nervozitou na základnu. Nervozita by se u některých členů dala krájet, ale to nebránilo tomu, dát do toho všechno. Vyšlo to! Druhý pokus jsme zaběhli za 33,03 s. Stačilo pouze počkat, až doběhne zbytek týmů. Po posledním pokusu přišla obrovská radost a mohli jsme si zařvat přes celý stadion jednu krásnou větu „JSME MISTŘI!“

Čekala nás ještě další disciplína běh 100 m s překážkami, ve které jsme soutěžili jednotlivě a následně se naše časy sečetly. Nejrychlejší z nás byl Tomáš Hovězák s časem 18,98 s. Celkový čas družstva byl 125,64 s, tedy šesté místo. Po sečtení bodů jsme v celkovém hodnocení skončili na čtvrtém místě. Jelikož nám „bedna utekla jenom o chlup“, tedy o půl sekundy, tak máme větší motivaci na příští rok. Této disciplíny se zúčastnila také jediná reprezentantka naší školy v kategorii ženy Hedvika Ludvová, která zaběhla solidní čas 21,30 s.

Nadešel čas vyhlášení a my se oficiálně stali středoškolskými mistry České republiky v požárním útoku, tedy královské disciplíny požárního sportu. Domů jsme jeli velmi šťastní a plni zážitků. Po náročné cestě domů začala ve Strážnici ta pravá a pořádná oslava.

Tým požárního sportu Střední školy Strážnice