Střední škola Strážnice

Střední škola Strážnice vznikla 1. 7. 2012 sloučením Střední odborné školy oděvní a SOU, Strážnice, Úprkova 1733, a Střední odborné školy Strážnice, Skácelova 890, přičemž první uvedená škola se stala nástupnickou organizací Střední školy Strážnice, Skácelova 890. Obě zmíněné střední školy hrály v minulosti významnou úlohu v rozvoji vzdělávání v oblasti Strážnicka, Veselska, Hodonínska.
Střední škola Strážnice
Žáci 3. ročníku oboru Grafický design obhájili úspěšně klauzurní práci na téma: Design obalu na ponožky. Sešly se nám velmi hezké a originální návrhy, co se týká tvarů krabiček, zajímavých potisků, ale také cílových skupin.
Střední škola Strážnice
Že už jsme v Ostravě kdysi byli?
No to jo, ale už jsou tady žáci jiní!
Kteří také chtějí stát na dně vyhaslé vysoké pece,
vidět a zažít spoustu dalších věcí přece!
Střední škola Strážnice
Obhajoby klauzur 2. ročníku oborů Grafický design a Móda, styling, média.

Žáci zpracovávali společné téma, a to Kytici od K. J. Erbena. Každý žák měl za úkol výtvarně zpracovat jednu baladu dle svého výběru.
Žáci GD se věnovali linorytu, po vytištění matric následné digitalizaci, tisku a kompletaci leporela.
Žáci MSM pracovali na neméně složitém úkolu, a to textilní aplikaci, kterou doplnili částečně i výšivkou.
Střední škola Strážnice
Třídnický den prvních ročníků - má to smysl?
Určitě - utužit kolektiv, osvěžit mysl! 😁
Střední škola Strážnice
Naši prváci z grafiky jsou také šikovní malíři, uznejte sami. Malovali akrylem na plátno, které si také sami připravili. Téma malby bylo detail z přírody.
Není to jen o učení….
Kurz keramiky paní učitelky Olivové. Mrkněte na to… Neodolal ani pan zástupce 😊