Vzdělávací nabídka

NABÍZENÉ OBORY

Oděvní a interiérový design

Grafický design

Módy, styling, média

Technické Lyceum

Strojírenství

Aranžér

Podnikání

Aktuality


Přípravné kurzy k talentovým zkouškám
Na základě zlepšení epidemiologické situace se budou konat přípravné kurzy k talentovým zkouškám v následujících termínech: 1. 12., 8. 12. a 15. 12. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím tel. 518 395 401 nebo e-mailů: reichmannova.kamila@stredniskolastraznice.cz nebo info@stredniskolastraznice.cz. Stačí nahlásit jméno a příjmení zájemce o účast v kurzu, jeho zákonného zástupce a kontakty (telefon, mail).

Zveřejněno 24. 11. 2020


Výuka od pondělí 7. 12. 2020
Od pondělí 7. 12. 2020 pokračuje prezenční výuka závěrečných ročníků (4. MG, 4. OI, 4. TL, 4. ST, 3. AR, 3. PD), pokračuje prezenční výuka praktického vyučování a praktické přípravy pro všechny ročníky a obory školy. Dále dochází k obnovení rotační prezenční výuka ostatních tříd (střídání prezenční a distanční výuky celých tříd po týdnech):

Sudý týden:

  • 2. MG, 2. OI, 2. TL, 2. ST, 3. MG, 3. TL – prezenční výuka dle rozvrhu prezenčního vzdělávání,
  • 1. AR, 1. MG, 1. OI, 1. TL, 1. ST, 1. PD, 3. OI, 3. ST – distanční výuka dle rozvrhu prezenčního vzdělávání s vyznačením online hodin.

Lichý týden:

  • 1. AR, 1. MG, 1. OI, 1. TL, 1. ST, 1. PD, 3. OI, 3. ST, 2. AR* – prezenční výuka dle rozvrhu prezenčního vzdělávání,
  • 2. MG, 2. OI, 2. TL, 2. ST, 3. MG, 3. TL, 2. AR* – distanční výuka dle rozvrhu prezenčního vzdělávání s vyznačením online hodin.

* 2. AR – první lichý týden cyklu (1. týden cyklu) prezenční výuka, druhý lichý týden cyklu (3. týden cyklu) distanční výuka,
Odkaz na opatření ve 3. stupni naleznete ZDE.

Zveřejněno 30. 11. 2020


Výuka od středy 25. 11. 2020
Od středy 25. 11. 2020 dochází k obnovení prezenční výuky závěrečných ročníků (4. MG, 4. OI, 4. TL, 4. ST, 3. AR, 3. PD). Dále dochází k obnovení prezenčního praktického vyučování a praktické přípravy pro všechny ročníky a obory školy. Kromě praktického vyučování pokračuje distanční formou výuka v prvních, druhých a třetích ročnících maturitních oborů (1. MG, 1. OI, 1.TL, 1. ST, 1. PD, 2. MG, 2. OI, 2. TL, 2. ST, 3. MG, 3. OI, 3. TL, 3. ST) a v prvním a druhém ročníku oboru vzdělání s výučním listem (1. AR, 2. AR). Odkaz na opatření ve 4. stupni naleznete ZDE.

Zveřejněno 19. 11. 2020


Individuální návštěvy školy
Případné individuální návštěvy a prohlídky školy lze domluvit na mailu sukupcakova.pavla@stredniskolastraznice.cz nebo tel. 518 395 401, 727 984 375.

Zveřejněno 14. 11. 2020


Veletrh vzdělávání Hodonín online 2. 12. 2020
Současná doba bohužel nenahrává osobnímu setkávání na tradičních veletrzích vzdělávání nebo burzách škol. Máme pro vás ale náhradní řešení. Pokud nás chcete navštívit online, prohlédnout si naše obory, přesvědčit se o tom, že právě naše škola je správnou volbou, nebo se na cokoliv ohledně studia zeptat, můžeme se již podruhé setkat v online prostoru.
Dne 2. prosince od 12:30 nás naladíte na hodonínském Veletrhu vzdělávání. Kliknutím sem se připojíte ke schůzce. V uvedený termín a čas se online společně setkáme 😊.
Budeme rádi, když této možnosti setkání využijete, přijdete se na nás podívat a třeba si s námi i popovídat!
Online se naše škola zúčastní i Festivalu vzdělávání Brno.

Zveřejněno 14. 11. 2020


Informace k talentovým zkouškám
Pokud se uchazeč hlásí na naši školu na oba umělecké obory (Móda, styling, média i Grafický design), doloží domácí práce zvlášť na každý obor, tzn. ve dvou deskách, nelze použít jedny domácí práce na oba obory.

18. 11. 2020


Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022 – umělecké obory vzdělání
Střední škola Strážnice přijímá přihlášky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou:

  • MÓDA, STYLING, MÉDIA
  • GRAFICKÝ DESIGN

Na tyto maturitní obory se nekonají jednotné přijímací zkoušky.

Přihlášky přijímá škola do 30. 11. 2020


Videa o škole
Prohlídku naší školy ve formě krátkého videa naleznete ZDE.
Vzhledem k tomu, že dny otevřených dveří nelze v současné době realizovat prezenčním způsobem, snažíme se, abychom vám naši školu přiblížili dálkovým způsobem. Další krátká videa ze života školy naleznete např. v sekci VIDEA.

30. 10. 2020


Platby za stravu a ubytování
Na základě dnešních informací o pokračování distanční výuky na středních školách, prosíme o přerušení plateb za stravu a ubytování do doby návratu žáků k prezenční výuce. Přeplatky budou vráceny na účty během měsíce listopadu.

27. 10. 2020


Informace pro uchazeče o studium
Vzhledem k tomu, že dny otevřených dveří nelze v současné době realizovat prezenčním způsobem, budeme se snažit, abychom vám naši školu přiblížili dálkovým způsobem. V sekci Přijímací řízení jsou zveřejnovány informace k přijímacímu řízení. Pokud, zde nenaleznete vše, co by vás zajímalo, pak se na nás můžete obrátit s konkrétním dotazem na mail info@stredniskolastraznice.cz, příp. na tel. 518 395 401, 518 395 404, 603 570 183.
Krátká videa ze života školy naleznete např. v sekci VIDEA.
Prezentaci o naší škole naleznete ZDE.

23. 10. 2020


Přípravné kurzy k talentovým zkouškám
Informace k bezplatným přípravným kurzům k talentovým zkouškám naleznete ZDE.


Dny otevřených dveří
Termíny dnů otevřených dveří naleznete ZDE.


Nová hygienická a protiepidemická pravidla platná od 1. 9. 2020
Nová hygienická a protiepidemická pravidla platná od 1. 9. 2020 naleznete ZDE.


Výroba ochranných štítů
Naše škola se zapojila i do výroby ochranných štítů na 3D tiskárnách. Jsme součástí skupiny na Facebooku, která v regionu Kyjovska, Břeclavska a Hodonínska zajišťuje na 3D tiskárnách tisk zakladačů pro šití roušek, ale v poslední době především tisk a kompletaci ochranných štítů.
Skupina se od svého vzniku především soustředila na dodávky štítů do nemocnic a obvodním lékařům. Díky tomu se podařilo ve Strážnici a okolí distribuovat několik desítek a v celém regionu několik set sad těchto štítů.
Každá sada obsahuje návod na použití, dvě ochranné folie, které lze vyměňovat a především držák štítu, který je vytištěn na 3D tiskárně. Všechny části lze dezinfikovat a používat opakovaně. S dodávkou gumiček pro uchycení na hlavě vypomohla i firma Gumex Strážnice, za což jí patří dík, …stejně jako všem, kteří se do výroby ochranných štítů zapojili.

Šití roušek
Jménem vedení školy děkujeme všem našim pracovníkům, absolventům i současným žákům, kteří se podílí na šití roušek. Mohli jsme v této náročné době společně využít naše řemeslo pro potřeby jednotlivců i organizací. Šilo se v dílnách školy, ale i z domovů pedagogů a žáků. Potěšili nás i absolventi školy, kteří oprášili své dovednosti a tisíce kusů roušek mohly být tak předány s heslem “SPOLU TO ZVLÁDNEME.”

Absolvent naší školy pomáhá nemocným dětem svými omalovánkami

Hodonínský malíř Petr Přikryl, je dalším z našich absolventů, který pomáhá malým pacientům prostřednictvím úžasných omalovánek, právě v této nelehké době. Omalovánky od něj zdarma obdržela řada nemocnic nejen v ČR, ale i na Slovensku. Dostaly se díky jeho iniciativě i do klokánků a charitativních organizací pomáhajících dětem.

Petr je člověk s velkým srdcem a jsme jako škola na něj patřičně hrdí. Vždy zůstává skromný i přes svůj talent a pomáhá tam, kde je třeba. Přesně tak, jak ho známe. Petře díky.

https://m.facebook.com/media/set/?set=a.2743903682346086&type=3


Úspěch na soutěži Studentský design
Jiří Oslzlý, žák 3. ročníku oboru Móda, styling a média získal v silné konkurenci 2. místo na celorepublikové soutěži Studentský design za kolekci Electronic human zombie.

Úspěch Střední školy Strážnice na soutěži v programování CNC strojů
Dne 13. 2. 2020 pořádala společnost SolidVision, s. r. o., na Střední škole Podorlické vzdělávací centrum Dobruška celostátní soutěž v programování CNC strojů v programu SolidCAM. Soutěžící měli za úkol vytvořit program dané součásti, nadefinovat nástroje včetně držáků, ověřit bezkolizní obrobení, vygenerovat NC kód a seřizovací list v časovém limitu 60 minut. Ze všech koutů republiky se sjeli soutěžící, z nichž nejlépe uspěl Jakub Ostratický, žák 4. ročníku oboru Strojírenství. Blahopřejeme mu a přejeme mu hodně úspěchů u maturitní zkoušky a následně na vysoké škole.

Japonští studenti navštívili Střední školu Strážnice

Díky mezikulturnímu vzdělávacímu projektu měli žáci Střední školy Strážnice příležitost seznámit se s japonskou kulturou a tradiční technikou barvení indigem – Awa´ai. Tu jim přijelo představit sedm studentek z japonské Komacušimy v doprovodu svých učitelů a průvodkyně. Studenti mezi sebou komunikovali nejenom prostřednictvím umění, kdy si předávali v rámci praktických workshopů své dovednosti, ale také formou dialogu, kdy roli tlumočnice sehrála studentka japanistiky Barbora Ševčíková ze Strážnice. Studenti spolu strávili tři dny, kdy byla nejprve japonským studentkám představena tradiční technika modrotisku, ukázku barvení indigem Japonky předvedly našim studentům den poté v prostorách modrotiskové dílny Jochů. O různosti svých kulturních tradic studenti diskutovali v průběhu dvou neformálních večerů, kdy dostala například prostor ukázka tradičního japonského bojového umění a regionálního folklorního tance. Tři dny, které studenti strávili spolu, probíhaly ve velmi přátelské atmosféře, nechybělo předávání vzájemných upomínek při loučení, například tradičních japonských origami pro štěstí. V započaté spolupráci s Japonskem by Střední škola Strážnice ráda pokračovala.


Mezikulturní spolupráce škol z ČR a Japonska

Modrotisk…zapsán do památek kulturního dědictví UNESCO. Naši žáci se s touto technikou setkali při klauzurních pracích, kdy tvořili vlastní vzory modrotisku a následně z potištěné tkaniny zhotovili autorské modelové kolekce.
10. 1. 2020 mají možnost své znalosti a dovednosti prohloubit v rámci projektu mezikulturní spolupráce s žáky ze střední školy v Japonsku, kteří si připravili workshop o barveni textilií původní technikou pomoci indiga.