Další kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání Móda, styling, média

Střední škola Strážnice přijímá přihlášky do dalšího kola přijímacího řízení na umělecký obor vzdělání MÓDA, STYLING, MÉDIA. Součástí vzdělávání v tomto oboru jsou například základy fotografování, prezentace, rozšířená výuka grafických programů. Na tento obor se nekonají jednotné přijímací zkoušky. Přihlášky budou přijímány do 24. února 2020. Bližší informace o dalším kole přijímacího řízení: Tel.: 518 395 401, 518 395 404 nebo ZDE

Nástavbový maturitní obor Podnikání

Střední škola Strážnice přijímá přihlášky na nástavbový maturitní obor Podnikání, který je určený pro absolventy tříletých učebních oborů. Obor je vyučován dálkovou formou (konzultační hodiny). Studium je bezplatné.

Přednáška firmy 2K Czech o počítačových hrách a herním průmyslu
Zveme všechny příznivce počítačových her a zájemce o herní průmysl a jeho vývoj na přednášku se zaměstnanci firmy 2K Czech (přední výrobce počítačových her). Přednáška se uskuteční ve středu 12. 2. 2020 od 10.00 hodin ve Víceúčelové místnosti domova mládeže, viz plakát.

Dny otevřených dveří

Zveme vás na dny otevřených dveří v následujících termínech:

8. 2. 2020 sobota od 8.00 do 13.30 hodin

Osobní návštěva a prohlídka školy je možná kdykoliv (i mimo dny otevřených dveří) po předchozí telefonické domluvě (sekretariát – tel.: 518 395 401, 604 175 328). Prohlídku školy lze dohodnout i prostřednictvím mailu: info@stredniskolastraznice.cz.

V příjemném prostředí rádi uvítáme veškeré návštěvy a zájemce o studium, jejich rodiče a pedagogický doprovod.

VOLNÁ MÍSTA - UČITEL MATEMATIKY

Střední škola Strážnice,
J. Skácela 890,
přijme od 1. 9. 2020
učitele s odbornou kvalifikací
MATEMATIKA,
nejlépe v kombinaci s CHEMIÍ.
Tel.: 518 395 401, 518 395 404
E-mail: info@stredniskolastraznice.cz

Střední škola Strážnice předvedla vítězné modely

Kombinované techniky (malba – kresba – multimedia – grafika)

Střední škola Strážnice, příspěvková organizace, zve všechny zájemce z řad žáků 2. stupně ZŠ do kroužku „Kombinované techniky – malba, kresba, multimédia, grafika“ Rádi vás přivítáme na nově vybudovaných atelierech na pracovišti J. Skácela 890. Různými výtvarnými technikami využívanými ve vlastní autorské tvorbě vás bude každé úterý od 15.30 hodin provázet magistr umění David Kozák. Úvodní schůzka se uskuteční 10. prosince v 15.30 hodin na pracovišti Střední školy Strážnice, J. Skácela 890. Kontakt pro zájemce: 606 353 941. info@stredniskolastraznice.cz

Střední škola Strážnice – Minerva Cup

Ve středu 11.12.2019 se již třetím rokem na Střední škole Strážnice konala zábavná soutěž Minerva Cup. Žáci naší školy měli možnost sestavit si tří až šestičlenné týmy. Letos se do soutěže zapojilo rekordních 17 týmů.

V naší třídě (čtvrtý ročník, obor Technické lyceum) jsme utvořili pětičlenný tým, který se v soutěži umístil na pěkném druhém místě. První místo si ve vědomostním kvízu vysloužila třída 1. TL (první ročník, obor Technické lyceum)

Všichni si soutěž skvěle užili a nikdo neodešel s prázdnou.

Žáci 4. TL

Soutěž „Návrh modelu pololetí“

Vyhlašujeme již XVII. ročník soutěže

NÁVRH MODELU POLOLETÍ

Soutěž je zaměřena na vytváření návrhů oděvů ve vyhlášených kategoriích a je určena pro žáky Střední školy Strážnice a dále pro žáky středních a základních škol. Snahou školy je podpořit kreativitu a talent těchto možná budoucích návrhářů.

Bližší informace o soutěži zde.

Budeme rádi, pokud se do soutěže zapojíte.
Na vítěze čekají hodnotné ceny.

Informace o stravování

Vážení rodiče/zletilí žáci,

z důvodu opakovaného zvyšování cen potravin je škola nucena přistoupit k navýšení cen stravného. Ceny stravného od 1. 9. 2019:

• Snídaně + přesnídávka 27 Kč
  • Obědy                  33 Kč
  • Večeře                 27 Kč

Prosíme o úpravu trvalých příkazů na vašich bankovních účtech pro školní rok 2019/2020.

• Měsíční záloha pro strávníky odebírající pouze oběd:                          600 Kč/měsíc.
  • Měsíční záloha celodenní stravné + ubytování na domově mládeže: 2 600 Kč/měsíc.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

IV. středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu

Ve sportovním areálu Střední průmyslové školy chemické v Pardubiccích se uskutečnilo dne 25. 4. 2019 IV. středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. Do Pardubic se sjelo 137 žáků a 157 žákyň ze všech středních škol ČR. Naši školu reprezentovali Adam Vašulka z třídy 4.Sp a skončil v běhu na 100 m s překážkami na krásném 3. místě. Záznam ze soutěže můžete shlédnout na: https://www.firetv.cz/iv-stredoskolske-mistrovstvi-cr-v-pozarnim-sportu2019/

Spot

Móda, styling, média