Výsledky přijímacího řízení

Zveřejnění celkových výsledků přijímacího řízení

Obor ARANŽÉR

Výsledné pořadí uchazečů do oboru Aranžér – propagační tvorba stanovené na základě předchozího prospěchu. Konečné rozřazení na školy provede systém DIPSY (společnost CERMAT) na základě výsledků přijímacího řízení a prioritizace jednotlivých uchazečů dne 15. 5. 2024.

Obor GRAFICKÝ DESIGN

Obor MÓDA, STYLING, MÉDIA

Dle kritérií přijímacího řízení stanovených ředitelkou školy a zveřejněných v sekci Přijímací řízení – Kritéria přijímacího řízení bude na obor vzdělání GRAFICKÝ DESIGN přijímáno 15 žáků a na obor MÓDA, STYLING, MÉDIA taky 15 žáků.

Umístění v seznamu s celkovými výsledky do 15. místa a Střední škola Strážnice na 1. místě:

V případě, že máte na přihlášce ke studiu podané do 30. 11. 2023 uvedenou Střední školu Strážnice na 1. místě a umístili jste se do 15. místa ve zveřejněném seznamu s celkovými výsledky přijímacího řízení daného oboru, pak máte jistotu přijetí na naši školu. V tomto případě nemusíte činit žádné další kroky. Ředitelka Střední školy Strážnice, zavede Vaši přihlášku podanou do 30. 11. 2023 do systému DIPSY a tento systém vygeneruje danému uchazeči nové registrační číslo, které Vám bude sděleno. Pod tímto registračním číslem Vás systém DIPSY 15. 5. 2024 přiřadí na Střední školu Strážnice a my Vám poté zašleme informace k zahájení školního roku.

Umístění v seznamu s celkovými výsledky do 15. místa a Střední škola Strážnice na 2. místě:

V případě, že máte na přihlášce ke studiu podané do 30. 11. 2023 uvedenou Střední školu Strážnice na 2. místě a umístili jste se do 15. místa ve zveřejněném seznamu s celkovými výsledky přijímacího řízení daného oboru, zaujala Vás naše škola, a měli byste zájem být přijati ke studiu, pak máte možnost změnit pořadí škol uvedených na původní přihlášce. V tomto případě můžete, dle aktuálních informací MŠMT, v termínu do 20. 2. 2024 podat novou přihlášku jedním ze tří způsobů dle nových pravidel přijímacího řízení (např. elektronicky v systému DIPSY, v listinné podobě apod.). Na této nově podávané přihlášce uvedete stejné školy a stejné obory jako na původní přihlášce podané k 30. 11. 2023 (budou zde tedy jenom       2 školy nebo 2 obory na stejné škole), ale změníte pořadí oproti původní přihlášce tím, že Střední školu Strážnice uvedete na 1. místě.

Umístění od 16. místa dále:

I v případě umístění ve zveřejněném seznamu s celkovými výsledky přijímacího řízení od 16. místa dále („pod čarou“), máte naději a šanci být přijati na naši školu a Vámi zvolený obor, protože někteří z uchazečů o studium, uvedení v seznamu s celkovými výsledky do 15. místa, dají přednost jiné škole nebo oboru (máme informace, že tato situace nastane ve více případech).  V tomto případě podáte v období od 1. 2. do 20. 2. 2024 novou přihlášku jedním ze tří možných způsobů dle nových pravidel přijímacího řízení (např. elektronicky v systému DIPSY, v listinné podobě apod.). V této přihlášce uvedete Střední školu Strážnice a obor GRAFICKÝ DESIGN nebo MÓDA, STYLING, MÉDIA (podle toho, na který jste přihlášeni) na 1. místě. Dále můžete v této přihlášce uvést až tři další školy/obory (bez talentové zkoušky = neumělecké). Na přihlášce lze uvádět (= hlásit se) i do více oborů jedné školy. Pokud se na Střední škole Strážnice uvolní místo tím, že někteří z uchazečů umístěných do 15. místa dají přednost jiné škole (určitě tato situace nastane), pak budete přijati na uvolněné místo. Pokud by se neuvolnil dostatečný počet míst pro Vaše přijetí na umělecký obor, pak budete přijati na jinou školu nebo jiný obor uvedený v nově podané přihlášce dle Vašich výsledků v přijímacím řízení na obory vzdělání bez talentové zkoušky (neumělecké).

Pořadí oborů/škol na přihlášce (prioritizace) je jen Vaší volbou.

Pokud si s podáním nové přihlášky nebo s čímkoliv jiným nebudete vědět rady, něco Vám nebude jasné, rádi Vám pomůžeme. Jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech:

Módy, styling, média

Technické Lyceum