Střední škola Strážnice

Střední škola Strážnice vznikla 1. 7. 2012 sloučením Střední odborné školy oděvní a SOU, Strážnice, Úprkova 1733, a Střední odborné školy Strážnice, Skácelova 890, přičemž první uvedená škola se stala nástupnickou organizací Střední školy Strážnice, Skácelova 890. Obě zmíněné střední školy hrály v minulosti významnou úlohu v rozvoji vzdělávání v oblasti Strážnicka, Veselska, Hodonínska.
Střední škola Strážnice
Jak již bylo avizováno, ve dnech 23. a 24. dubna byla Střední škola Strážnice zastávkou kamiónu FABLAB Experience.
V dopoledních hodinách byl kamion k dispozici žákům školy pro komentované ukázky jednotlivých technologií. To ale většinou nestačilo a tak i odpolední tematické workshopy byly obvykle plně obsazeny a končili jsme až před osmou večerní.👍
Den Země na SŠ Strážnice
Žáci prvního a druhého ročníku oborů Grafický design a Móda, styling a média uspořádali Den Země. Den Země letos připadl na Velikonoční pondělí, tudíž se akce konala ve středu před Velikonočními prázdninami. Celkem 40 žáků symbolicky uklidilo zámecký park ve Strážnici, chodníky od ulice Úprkova směr centrum až po vlakové a autobusové nádraží. Všem účastníkům akce patří velké díky.
FabLab Experience
Dnes jsou pro zájemce připraveny semináře:
14:00 laserová řezačka
15:30 řezací plotr
17:00 CNC frézka
Na semináře je nutné se zaregistrovat na:
www.fablabexperience.cz
FabLab kamion je ve Strážnici
Dnes po 8 hodině přijel do naší školy kamion FabLab Experience. Kromě prohlídek pro žáky školy a místní základní školy jsou pro vás dnes připraveny semináře na téma:
14:00 Laserová řezačka
15:30 Robotické rameno
17:00 CNC frézka
Na výše uvedené semináře je nutné se zaregistrovat na: www.fablabexperience.cz
Od 18:30 do 20:00 je možné se přijít podívat individuálně
Jak se vyrábí výtahy?
Studenti druhých ročníků oborů Technické lyceum a Strojírenství zavítali dne 16.4.2019 do firmy OTIS Břeclav, aby se v rámci odborné exkurze seznámili s historií, výrobním programem i budoucností podniku. OTIS Břeclav je významným výrobcem výtahů a eskalátorů, aktuálně např. pro pražské metro. Zajímavost: jeden eskalátor denně přepraví 146 000 osob, všechny dodané eskalátory pro pražské metro 4 088 000 osob, den co den... Neuvěřitelné číslo 
Součástí návštěvy firmy byla i diskuze žáků se zástupci firmy o možnostech absolvování odborných praxí i o zájmu firmy o absolventy technických studijních oborů.
Střední škola Strážnice
Ukázka práce aranžérů - příprava dekorací a svatební výzdoba na Vápenkách.